Chia seemned 200g Planet Bio.

Planet BiO Chiaseemned on väikesed Mehhikost pärit kobarates kasvavad seemned, millel on erakordselt suur toiteväärtus. Peotäis seemneid on piisav, katmaks inimese ööpäevast toitainete vajadust.
9,99 €
Laojääk: 8
-+

Chiaseemned on tuntud kui jooksjate toit – väga kõrge energiaväärtusega vastupidavustoit. Nendes on rohkesti valke, nad annavad palju energiat ja kaitsevad keha vedelikukao eest. Seemnetel on võime siduda vett, kindlustades nii organismi pikemaajalise varustatuse vedelikuga. Keha säilitab niiskust ja reguleerib efektiivsemalt toitainete imendumist ning vedelikutaset.
Kokkupuutel veega geelistuvad seemned tänu neis sisalduvale lahustuvale kiudainele.Tänu sellele toimub süsivesikute lagundamine aeglaselt. See annabki võime kauem vastu pidada. Samuti on see hea diabeetikutele, kuna hoiab suhkrute taseme organismis kauem tasakaalus.
 
Chiaseemnetes on rohkesti küllastumata rasvhappeid. Nende seas on eriti tähtsad oomega-3 ja oomega-6, sest meie organism ei suuda neid ise toota. Lisaks sisaldavad seemned boori, mis aitab kaltsiumil luudesse imenduda.
 
Neil väikestel seemnetel on erakordselt suur toiteväärtus. Neli teelusikatäit chiaseemneid sisaldab sama palju kaltsiumit kui kolm tassi piima, sama palju magneesiumit kui 10 brokolivart, sama palju rauda kui pool tassi punaseid aedubasid ja 30% rohkem antioksüdante, kui on mustikates.
 
Sõna chia tähendab tugev  maia keeltes ning see kirjeldab neid pisikesi seemneid väga hästi, sest nad
 
• on kõrge oomega-3-rasvhappesisaldusega (60%),
• suurendavad füüsilist vastupidavust,
• toetavad füüsilise tegevuse järgset taastumist,
• niisutavad organismi, sest seovad veemolekule,
• parandavad seedimist ja tekitavad täiskõhutunde.

KOOSTIS

100% orgaanilised Chia seemned

Toiteväärtus 100 g kohta:
20 g valku
31 g rasva (83% küllatumata rasvhappeid)
44 g süsivesikuid
40 g kiudaineid
595 kcal toiduenergiat
KASUTAMINE
Sega müsli, jogurti, smuuti, kastme või salati sekka. Võib kasutada tarretise valmistamiseks. Enne kasutamist leota 10 minutit vees või mõnes muus vedelikus (mahl, piim ). 1 spl seemneid asendab küpsetamises 1 muna. Seemneid võib kasutada ka gluteenivaba leiva valmistamisel.

Pakend: 200 g
Päritolumaa: Mehhiko
Tootja: PlanetBIO, Sloveenia
Maaletooja: Loodusravi Kliinik OÜ